Av Tüfekleri Kimlerin İhtiyacıdır?

Av Tüfekleri Kimlerin İhtiyacıdır?

Avcıların av mevsimlerinde ellerine alarak avlanmaya çıktıkları tüfekler pek çok çeşit olarak karşımıza çıkmakta. Bakıldığı zaman genelde dağ, ova gibi bölgelerde yaşayan ailelerde bulunan tüfekler çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Avlanmanın yanı sıra dışarıdan gelebilecek tehlikeli bir durumdan korunmak amacıyla da evlerde bulundurulan bu tarz tüfekler pek çok ailede mevcut. Ülkemizde Karadeniz yöresinde, Doğu bölgelerinde daha sıklıkla görülebilecek olan tüfekler bazı yörelerde kültür haline gelmiştir.

Avcılık adı altında temin edilerek evin bir bölgesinde bulundurulan tüfekler çeşitli niteliklere sahip. Genel anlamda av tüfekleri avcıların ava çıkarken temizliğini, bakımını ve dolumunu yaptıktan sonra yanlarına aldıkları tüfeklerdir. Tavşan, ayı, domuz, kuş türleri ve çok daha fazlası için tüfeğe ihtiyaç duyan avcılar bu ihtiyaçlarını net bir şekilde karşılayabilmek adına av malzemelerinin satıldığı firmalara giderek taleplerini iletir.

Av malzemesi satışı yapan firmalarda ellerindeki evraklara göre belirli sayılardaki fişekleri ve av silahını verirler. Bu konuda çeşitli sınırlamalar getirilmiştir. Önceden uygun görülmüş sayılar dışında fişeğe müsaade edilmeyen yetkili av bayileri her zaman tedbirli hareket ederler. Özellikle yivsiz tüfeklerin daha az uğraştırıcı prosedürleri olması avcıları bu tarz tüfeklere yönlendirmekte. Tahribat gücü yivli türlere göre çok daha az olan yivli türler avcıların öncelikli tercihleri arasında bulunuyor.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Seçim Banyo

Seçim Banyo

Iqos Versiyonları

Iqos Versiyonları

Yapı İşleminde Zirve Metpor

Yapı İşleminde Zirve Metpor

Kaliteli Mutfak Pişirme Ekipmanları

Kaliteli Mutfak Pişirme Ekipmanları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir