Bitgesell Madenciliği İle Kripto Para Kazanmak

Bitgesell Madenciliği İle Kripto Para Kazanmak

Kripto para madenciliği, belli bilgi işlem donanımları ile, ekran kartı gibi varlıklar ile düzenli olarak kripto para üzerinden gelir elde etmek isteyenlerin tercihi. Bitcoin ile ortaya çıkan ve zaman içinde farklı modeller sunan kripto para madenciliğinde, geçmişte Bitcoin ve Ethereum ciddi kazançlar sağlasa da, günümüzde bu ağlara yönelik ilginin artması ve enerji giderlerinin yükselmesi, madencilikte yeni projelere yönelmeye neden oldu. Bitgesell madenciliği bu anlamda en çok tercih edilen yatırımlardan biri. Bitcoin ile aynı kod yapısına sahip olan Bitgesell projesi, daha hızlı, kolay ve kârlı bir madencilik sunması ile tercih ediliyor. Bitgesell madenciliği yaparak, BGL üzerinden ciddi bir gelir elde etmek mümkünken, aynı zamanda uzun vadede değer kazanma potansiyeli yüksek bir coin elde edildiği için, farklı avantajlar da var.

Bitgesell nedir?

Bitgesell 2020 yılında Emma Wu tarafından geliştirilen bir kripto para. Bitgesell, BGL simgesi ile borsalarda işlem görüyor ve kısa süre içinde geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından keşfedildi. Bitcoin gibi 21 milyon maksimum arza sahip olması ile öne çıkan Bitgesell için, geleceğin Bitcoin’i yakıştırması sıkça yapılıyor. Ancak Bitgesell, Bitcoin ile ciddi farklar içeren bir proje konumunda. Bitcoin’de yarılanma 4 yılda 1 kere olurken, Bitgesell’de her sene yarılanma oluyor. Bu da, BGL’nin üretmini gitgide zorlaştırırken, aynı zamanda uzun vadede çok daha değerli bir proje olmasını sağlıyor. Blok boyutları Bitcoin’e göre 10 kat daha küçük olan Bitgesell, işlemlerin hızlı gerçekleştiği bir ağ. Platformun diğer bir avantajı da madenciliğin yüksek getiri sunması.

Bitgesell madenciliği

Bitgesell ağı, eşler arası elektronik ödeme modeli sunan bir merkeziyetsiz blokzinciri. Bununla birlikte, Bitgesell ağındaki işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için, madencilik faaliyetlerinin sürmesi gerekiyor. Bitcoin ağındaki madencilik ile aynı şekilde yapılabilen Bitgesell madenciliği, benzer yanlar içermesine rağmen madencilik tarafında farklar söz konusu. Bunların başında BGL madenciliğinin çok daha düşük enerji ile yapılabiliyor olması geliyor. Bitcoin madenciliğinde, yüksek enerji giderleri zaman içinde karın düşmesine neden oldu. Bunun nedeni, Bitcoin ağında gereğinden fazla madencinin yer alması ve işlem doğrulama süreçlerinin uzaması. Bununla birlikte, Bitgesell ağı yeşil enerji madenciliği modeline sahip. Çok daha düşük enerji giderleri ile yapılabilen madencilik sayesinde BGL kazımı, madenciler için oldukça kârlı bir konumda.

Deflasyonist yapı avantajları

Bitgesell madenciliği ile ilgili en önemli avantajlardan biri de ağın deflasyonist bir yapı içermesi. Bitgesell ağında maksimum 21 milyon coin arzı söz konusu. Bununla birlikte coin’lerin arz süreci, Bitcoin gibi 4 yıllık yarılanma içermediğinden çok daha hızlı oluyor. Bitgesell ağında, coin’lerin arzının tamamı 2054 yılında tamamlanacak ve ekine göre o yıl geldiğinde Bitgesell bir dijital altın konumuna ulaşacak.

BGL’yi değerli kılmak adına, ağın en önemli özelliklerinden biri işlem ücretlerinin yüzde 90’ının yakılması. Bitgesell ile yapılan işlemlerde, ortalam işlem ücreti kripto para piyasasının üzerinde. Bu durum, Bitgesell tarafından ağın daha güvenli olması adına düşünülmüş bir durum. Bununla birlikte alınan işlem ücretlerinin sürekli olarak yüzde 90’ının yakılması, beraberinde arzın gitgide azaldığı bir kripto para ekosistemi sunuyor. Deflasyonist olması ile öne çıkan Bitgesell ağı, birçok yatırımcı, madenci için önemli avantajlar sunuyor.

Deflasyonist olması, madenciliğin kolay bir şekilde yapılması ve hızlı yarılanma süresi ile Bitgesell, Bitcoin benzeri projeler içinde en popüler alternatiflerden. Kripto para madenciliği yapmak isteyenler için BGL üretimi, düşük enerji tüketimi ve yüksek getiri potansiyeli ile öne çıkıyor.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://bitgesell.de/en/
https://bitcointalk.org/index.php
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bitgesell/

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Nakliye Bizden İle Aradığınız Firmayı Hemen Bulun

Nakliye Bizden İle Aradığınız Firmayı Hemen Bulun

Neden Şık Bir Vitrine Sahip Olmalısınız?

Neden Şık Bir Vitrine Sahip Olmalısınız?

Çiçek Gönderirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çiçek Gönderirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir