EB-5 Vizesi Nedir?

EB-5 Vizesi Nedir?

EB-5 vizesi nedir? sorusu günümüzün merak edilen konusudur. Aynı zamanda EB-5 vizesi, göçmen vizesi olarak bilinmektedir.

EB 5 vizesi, Amerika’da yatırım yapmak ve yaşamak isteyen kişilerin başvuruda bulunabileceği bir programdır. Aynı zamanda göçmen vizesi olarak da adlandırılmaktadır. Günümüzde en yaygın alınan vize türlerinden biridir. Özellikle ABD’de yatırım yapması hedefleyen kişilerin zorunlu olarak alması gereken bir vizedir. Ticari bir işyeri açmak, otel açmak ya da şirket kurarak ABD’de yatırım yapmak isteyenler EB-5 vizesine başvuru yapabilir. Bu süreçte profesyonel birinden destek almak oldukça önemlidir. Ayrıca bu vize türü sadece Amerika’da yatırım yapacak kişilerin başvuruda bulunması gereken bir programdır.

Green Card Başvurusu

Green Card, Amerika’da süresiz yaşamak ve çalışmak isteyenlerin başvuru yapması gereken programdır. Yasal olarak kişinin Amerika’da yaşayabileceğinin göstergesidir. Türkiye ile ABD arasında olan anlaşma doğrultusunda Türk vatandaşı ABD’de hem yaşayabilir hem de çalışabilir. Ancak bunun için kişinin Green Card başvurusu yapması gerekmektedir. Aynı zamanda Green Card başvurusu yapacak kişilerin en az lise mezunu olması gerekmektedir. Kalıcı göçmen vizesi olan EB-5 vizesi için başvuru yapanların çoğu Green Card başvurusunda bulunmaktadır.

E2 Vizesi Başvurusu

E2 vizesi bir yatırımcı vizesidir. Eşi ve 21 yaşını geçmeyen kişiler de ABD’de ikamet edebilir. Ancak bu süreçte aile bireylerinin E2 vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Bunun için G-28 ve DS-160 formunun doldurulması şarttır. ABD’de şirket ya da herhangi bir işletme kurarak yatırım yapacak kişilerin E2 vizesine başvuru yapmalıdır. Peki, E2 vizesi nasıl alınır?

E2 vizesi almak için yatırımcının Ankara’da bulunan ABD Büyükelçiliği’ne veya Türkiye’de bulunan ABD Konsoloslukları’na başvuruda bulunması gerekmektedir. Gereken evraklar bir araya getirilerek E2 vize başvurusu yapılabilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzmir İş Güvenliği Şirketleri 2021

İzmir İş Güvenliği Şirketleri 2021

İş Güvenliği ile İş Verimine Tedbir Sağlayın

İş Güvenliği ile İş Verimine Tedbir Sağlayın

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir