Tek Taş Kolye Modelleri ve Fiyatları 2021

Tek Taş Kolye Modelleri ve Fiyatları 2021

Hem geçmişte hem de gelecekte en sert ve kaliteli mineral olan elmas, özel kesim teknolojileri ile pırlantaya dönüştürülüyor ve insanlar tarafından çok tercih ediliyor. Kesilen bu pırlantanın yine pırlantalar ile boyuna takılmak için bağlanması ve bölgesine konması ile tek taş kolye meydana geliyor. Tek taş kolye sevgiyi ve sonsuzluğu hatırlatmak için evlenirken veya nişanlanırken teklif sırasında sevdiğimiz insanın eline takılır.

Günümüzde insanların istedikleri şekilde ve kalite pırlanta ihtiyacını karşılamak üzere birçok pırlanta markası, binlerce çeşit tek taş kolye üretilmiş ve satılmıştır.Avusturya Arşidük’ünün Mary’nin eline taktığı “M” şeklinde ki tek taş yüzüğün, tarihimize yerleşmiş ilk pırlanta nişan yüzüğü söylenen arasında ama rivayette olan aşk tanrısı Eros’un okununsonunda elmas olduğuna inanılan bu dönemde, pırlantanın kalpleri çalmak için iyi bir araç olduğu düşünülmüştür ve ayrıca nişandan önce sevgimizi belli etmek için tektaş kolye boyuna takılır bunun nedeni ise Mısır tarihine kadar gidiryor ama geçmişinin nerede başladığı hala bulunamamıştır.

Eski mısır tarihinde ve inançlarında sevenlerin parmağından kalbine kadar, birbirine bağlı olan bir et parçasının yani damar benzeri bir et parçasının olduğuna inanılırmış ve bu yüzlerce yıldır kabul edilen bir inanış ve davranıştır! Bir diğer inanış da elmasın veya tektaşın taktığı kişiye doğa dışı güçler ve düşünceler getirdiği rivayetidir ama şuan tarihimizde tabiki de bu amaçla kullanılmamaktadır. Geçmişten günümüze kadar, aşkının gücünü belli etmek için vücudun değişik yerleine takılan pırlanta, orta çağlarda zengin kesim tarafından kullanıldı ve yine boyuna takılacak biçime getirerek tektaş kolye ölçülerine göre satıldı. Dolayısıyla bu zamanda bile bu gibi değerleri tektaş yüzük tipi maddeler yüzünden insanlar öldü ve eşyaları çalındı. Afrika’da ortaya çıkan yeni elmas kaynakları ile zamanla herkes tarafından kullanılmaya ve satılmaya başlandı!

Peki sizin hayalinizdeki tektaş nasıl bir tarza veya şekile sahip, olabildiğince sade ve kaliteli mi yoksa tam aksinekeskin kıvrımları olan ve kalp şekline sahip romantizm içeren bir model mi yoksa tektaş fiyatları bakımından pahalı bir ürün mü? Birbirinden güzel şekillerin sergilendiği tek taş kolye fiyatları seçenekleri arasında seçim yapmaya zorlanmamanız için içinizden gelen bir tekteş yüzük almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca yapmanız gereken en önemli şeylerden biride o kadar tektaş yüzük arasında en beğendiğiniz tektaş yüzüğü gördükten sonra kadınlara özgü bir davranış olan hemen karar verme duygusuna kapılmayın. Tektaş fiyatları beklemediğiniz şekilde artabilir veya azalabilir. Aşşı ve sonsuz bir birlikteliği temsil eden tektaş yüzük şekilleri kalitesine her geçen gün değer katıyor. Hayatımızın en güzel anlarınıunutturmayan ve sonsuza kadar geçmişimizden bir hatırayı yaşatan tektaş yüzükler arasında sizdesevdiğiniz insan ile birlikte en güzel tektaş kolye modellerini almanız hayatınız boyunca sizin değerinizi artıracak ve kendinizi özel hissettirecektir. Tektaş fiyatları geniş ürün kategorilerine sahip olduğundan tercih edeceğiniz ürünlerintektaş fiyatları bakımından bütçenize uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

Tektaş yüzük fiyatları ülkemizde her gün indirimlere giden büyük firmalar ile değerini biraz kaybetsede, geçmişimizden gelen bu gelenecek asla ama asla bitmeyecek. Teştaş fiyatları ne kadar olursa olsun tektaş yüzükler sizi her zaman değerli hissettirecektir. Siz de hayatınızda size değer katan sevdiğinizi daha fazla bekletmemek umuduylahemen bir tektaş yüzük kolye ve sevdiğinizin yanına gidin.Kaliteli pırlantanın adresi thales pırlanta ‘nın yaptığı kampanyalar sayesinde uygun fiyata tek taş kolye alabilirsiniz.Bu yüzden fiyatlar kafanıza takılmasın. Siz bitseniz bile aşkınız bitmeyecek, emin olabilirsiniz!

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir